فراخوان هفدمین جشنواره سینما حقیقت منتشر شد

فراخوان هفدمین جشنواره سینما حقیقت منتشر شد

فراخوان هفدمین جشنواره سینما حقیقت منتشر شد
۲۵ تیر ۱۴۰۲

فراخوان هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» با تمرکز بر دو موضوع آب و جمعیت منتشر شد.

به گزارش سایت خانه مستند و به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، بخش‌های جشنواره سینما حقیقت، عبارتند از مسابقه ملی، مسابقه بین‌الملل، جایزه شهید آوینی، بخش‌های جنبی ملی، بین‌الملل و بزرگداشت.

در مقدمه فراخوان این دوره از جشنواره آمده: «جشنواره «سینماحقیقت» در این دوره می‌کوشد ضمن بازنمایی تاریخ و فرهنگ جامعه ایرانی اسلامی، تصویری واقعی از آنچه بشر امروز در عرصه‌های زندگی فردی و اجتماعی با آن روبروست ارائه دهد. با این نگاه، تمرکز ویژه این دوره از جشنواره بر دو چالش ملی و بین‌المللی بحران آب و مساله جمعیت است.»

در بخش ملی، آثاری می‌توانند متقاضی حضور در جشنواره باشند، که بعد از فروردین 1401 تولید شده باشند. دو تقدیر هم در جشنواره «سینماحقیقت» انجام خواهد شد.

شروع ثبت نام در سایت panel.irandocfest.ir برای حضور در جشنواره «سینماحقیقت»، از ۲۵ تیرماه است.

علاقه مندان، فیلمسازان و متقاضیان ارسال اثر برای حضور در هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت» می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه جشنواره در تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، طبقه اول (کدپستی: ۱۵۵۶۹۱۶۶۱۳) مراجعه کرده یا با تلفن ۸۸۵۲۸۳۱۴ تماس بگیرند.

متن کامل فراخوان هفدهمین جشنواره سینما حقیقت را از اینجا می توانید دریافت نمایید.

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: