حاج عباس عربی با «خون صلح» راهی لتونی می‌شود

حاج عباس عربی با «خون صلح» راهی لتونی می‌شود

حاج عباس عربی با «خون صلح» راهی لتونی می‌شود
۱۸ اسفند ۱۴۰۰

مستند خون صلح به کارگردانی حمیدرضا مقصودی و تهیه‌کنندگی عطا پناهی در جشنواره فیلم ریگا در لتونی پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی خانه مستند، فیلم مستند نیمه بلند خون صلح به کارگردانی حمید رضا مقصودی و تهیه‌کنندگی عطا پناهی در نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ریگا در لتونی پذیرفته شد.

نهمین دوره جشنواره فیلم دنیای ریگا (Riga Pasaules film festival) بین روزهای 7 تا 10 آوریل 2022 برابر با 18 تا 21 فروردین 1401 در شهر ریگا کشور لتونی برگزار می‌شود.

هدف این فستیوال تمرکز بر ظرفیت های متنوع سینما است. در این فستیوال هر ساله فیلم های مستقل تولید شده از سرتاسر جهان به همراه برنامه های مرور بر آثار گذشته و و سخنرانی و مسترکلاس های سینمایی برگزار می شود.

فیلم های این جشنواره در سالن «کینو بیزه» (KINO BIZE) که یک سینمای کوچک و دنج در مرکز شهر ریگا در لتونی قرار دارد به نمایش در می‌آید.

«خون صلح» که ساخت آن از سال ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ به طول انجامید به زندگی حاج عباس عربی می‌پردازد که سال‌هاست در کرمانشاه و حتی دیگر شهرهای ایران، زندگی خود را وارد مسیری برای جلب رضایت خانواده مقتولان و عفو و بخشش قاتلان کرده است.

حاج عباس عربی که برای هدف والای بخشش و ترویج آن در جامعه به‌عنوان فرهنگی درست و انسانی تلاش می‌کند، در مستند «خون صلح» از سختی‌های رضایت‌گرفتن برای محکومان به اعدام و زندگی شخصی خود سخن می‌گوید.

این فیلم یکی از آثار تولید شده در خانه مستند است و برای اولین بار در هجدهمین جشنواره تصویر سال رونمایی شد.

دیگر عوامل تولید فیلم «خون‌صلح» عبارتند از مشاور کارگردان: فرزاد احمدی، مدیر فیلم‌برداری: داریوش نستوه، دیگر فیلم‌برداران: کیوان تقیه، حیدر حجت،دستیار فیلم‌بردار: حسام مقصودی، دستیار کارگردان: نیما شمسایی، تدوین: محمدعلی حق‌پرست، صدابردار: علیرضا عباس‌قلی، صداگذار: مهدی اکبریان، اصلاح رنگ و نور: حسین صدقی، موسیقی: امیررضا جعفری، طراح پوستر: امیرحسین جعفریان، تیزر: امید میرزایی، مترجم بخش بین‌الملل: حسن شرف‌الدین، پشتیبانی فنی: سعید اژدر، مدیر تولید: حسین مشکینی، عکاس: سارا صولتی.

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: