راهیابی مستند «ننه مخمل» به جشنواره بین المللی فیلم داکا

راهیابی مستند «ننه مخمل» به جشنواره بین المللی فیلم داکا

راهیابی مستند «ننه مخمل» به جشنواره بین المللی فیلم داکا
۲۴ آبان ۱۴۰۱

مستند ننه مخمل به کارگردانی امیرحسین خلیل‌زاده به جشنواره بین‌المللی فیلم داکا راه یافت.

مستند ایرانی ننه مخمل به کارگردانی امیرحسین خلیل‌زاده، در بخش بین‌الملل بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا 2023 به نمایش در خواهد آمد.

این مستند، داستان پیرزنی ساکن مرتفع‌ترین روستای کوهستان زاگرس است. زنی به ظاهر ساده و روستایی اما به واقع قدرتمند و کاریزماتیک که سال‌ها پیش ناچار شده زمین پدری‌اش که در حکم معشوق برای اوست را به خاطر رهایی فرزندش از حکم اعدام بفروشد و اکنون در تلاش است مجددا این زمین را باز پس گیرد.

این مستند که از تولیدات خانه مستند است، پیش از این در پانزدهمین جشنواره سینما حقیقت در سال 1400 اولین اکران خود را تجربه کرد و از پرمخاطب ترین مستندهای جشنواره بود.

عوامل مستند ننه مخمل، عبارتند از کارگردان: امیرحسین خلیل‌زاده، تهیه‌کننده: مهدی مطهر، تصویربردار: مهدی کریمی، تدوینگر: محمدرضا محب آل‌عبا، پخش جشنواره‌ای و امور بین‌الملل: شرکت رسانه‌ای اوریموند.

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا 2023

جشنواره بین‌المللی فیلم داکا در سال 1977 با همکاری انجمن فیلم رنگین کمان و با شعار “فیلم برتر، تماشاچی برتر و جامعه برتر” آغاز به کار کرد و از سال ۱۹۹۵ به صورت دوسالانه فعالیت خود را ادامه داد. بیست و یکمین دوره این جشنواره، از ۱۲ تا ۲۲ ژانویه 2023 در شهر داکا برگزار می‌شود و دویست فیلم از هفتاد کشور در این دوره، به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

منبع: جام جم

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: