تلاش های یک بانوی سرسخت گیلانی در مستند «سایه های سبز»

تلاش های یک بانوی سرسخت گیلانی در مستند «سایه های سبز»

تلاش های یک بانوی سرسخت گیلانی در مستند «سایه های سبز»
۲۸ دی ۱۴۰۰

مستند «سایه های سبز»، روایت زنان تلاشگر و کارآفرین گیلانی به کارگردانی «محسن جعفری راد» و تهیه کنندگی «عطا پناهی» در رشت اکران شد.

به گزارش سایت خانه مستند و به نقل از خبرگزاری مهر، مستند «سایه های سبز» از مجموعه مستند «یکی از ما» با سرمایه گذاری مؤسسه اوج و با مشارکت خانه مستند، روایت گر زندگی یک بانوی تلاش گر و کارآفرین گیلانی در منطقه اشکور از توابع شهرستان رودسر به تهیه کنندگی «عطا پناهی» و کارگردانی «محسن جعفری راد» ساعت ۱۸ روز سه شنبه در تالار مرکزی رشت به نمایش گذاشته شد.

این مستند، روایت یک بانوی اشکوری است که در دورانی از زندگی خود با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه بود اما با بازگشت به زادگاه خود در منطقه اشکورات رودسر، کار بر روی زمین پدری را آغاز و بعد از مدتی با تلاش و پشتکار به جایی رسید که وسعت زیادی از زمین‌های این منطقه را آباد و گل گاوزبان و فندق پرورش داد و برای بسیاری از زنان این منطقه اشتغالزایی کرده است.

مستند سایه های سبز

در این مستند، بار دیگر پشتکار، تلاش و از خودگذشتگی زنان گیلانی که همیشه دوشادوش سایر اعضای خانواده برای رفاه آنها تلاش می‌کنند به نمایش گذاشته شده است. این بانوی تلاشگر و کارآفرین گیلانی در بخشی از این مستند به این موضوع نیز اشاره می‌کند که «در ابتدای آغاز کار خود، مورد تمسخر اهالی منطقه نیز قرار گرفته اما مأیوس نشده و با همکاری همسرش زمین‌های منطقه را آباد و امروز برای بسیاری از زنان همان منطقه اشتغال زایی کرده است.

استان گیلان با تولید ۷۰ نوع محصول کشاورزی، در بسیاری از این محصولات، قطب تولید کشور محسوب می‌شود اما کشاورزان گیلانی با مشکلات زیادی مواجه هستند. شاید نمایش این مستند علاوه بر نشان دادن همت بلند این شیرزن دیار میرزا، سختی حال کشاورزان را نیز به نمایش گذاشته و نگاه مسئولان را به سمت آنها جلب کند.

در پایان اکران این مستند نیز با حضور مسئولان مؤسسه اوج، از تلاش‌های فراوان این بانوی گیلانی تقدیر و تجلیل شد.

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: