صفحه اصلی > اخبار
سه اثر از خانه مستند راهی جشنواره فیلم تصویر شدند
02 اسفند 1400

سه اثر از خانه مستند راهی جشنواره فیلم تصویر شدند

به گزارش سایت خانه مستند، آثار راه‌یافته به نوزدهمین جشنواره فیلم تصویر، در دو بخش جوان و آزاد اعلام شد که در میان این آثار، سه مستند ناقوس دریا به کارگردانی محسن شیرزایی و تهیه کنندگی مهدی مطهر، میتان به کارگردانی باقر سروش و تهیه کنندگی عطا پناهی و آن مرد دیگر در را باز نکرد به کارگردانی سیدهادی موسوی و تهیه کنندگی عطا پناهی که از تولیدات جدید خانه مستند به شمار می‌روند، در این رویداد هنری حضور دارند.

ناقوس دریا و آن مرد دیگر در را باز نکرد، پیش از این نیز در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینمای مستند ایران سینما حقیقت حضور داشته اند.

اسامی دیگر فیلم‌های راه‌یافته به این جشنواره به شرح زیر است:

فیلم‌های بخش جوان

۱. تو کیستی؟/ کارگردان: صدف بیگلری/ ۱ دقیقه

۲. سارا/ کارگردان: امیر حسین قاسم پور/ ۴ دقیقه

۳. بعدازظهر/ کارگردان: نغمه نقاش/ ۶ دقیقه

۴. ربابه/ کارگردان: محمد رضا جعفری ندوشن/ ۷ دقیقه

۵. لنز/ کارگردان: امیرحسین تبت/ ۷ دقیقه

۶. کانیبال/ کارگردان: مهتاب فرهادی/ ۸ دقیقه

۷. آن دم/ کارگردان: کیان عطازاد/ ۸ دقیقه

۸. زیست حشره/ کارگردان: صادق باباوند/ ۸ دقیقه

۹. ناجی/ کارگردان: سید امیرحسین بهاالدینی/ ۹ دقیقه

۱۰.تجزیه/ کارگردان: پیوند اقتصادی/ ۹ دقیقه

۱۱. ناهشیار/ کارگردان: نیما کلوندی/ ۹ دقیقه

۱۲. کوچ/ کارگردان: محمدجوادضیغمی/ ۱۰ دقیقه

۱۳.مردی بدون رنگ/ کارگردان: مرتضی رشید/ ۱۱ دقیقه

۱۴. خرس/ کارگردان: امیر جلال زاده/ ۱۲ دقیقه

۱۵. میوت/ کارگردان: فریماه بهرامی راد/ ۱۲ دقیقه

۱۶. مربع/ کارگردان: عرفان آدیگوزلی/ ۱۲ دقیقه

۱۷. ناطق/ کارگردان: مهرشاد رنجبر/ ۱۳ دقیقه

۱۸. برانگیختگی/ کارگردان: درسا شیرازی/ ۱۳ دقیقه

۱۹. روایتی از یک خاکسپاری/ کارگردان: امیر صدقی نیر/ ۱۳ دقیقه

۲۰. رنج و رنگ/ کارگردان: محمد سجاد آقاجانی/ ۱۳ دقیقه

۲۱. سر میز شام/ کارگردان: متین طالب زاده و هادی یغمایی/ ۱۳ دقیقه

۲۲. افتادن/ کارگردان: روزبه کاظمی/ ۱۳ دقیقه

۲۳. درختان خیابان ولیعصر یا امپرسیون/ کارگردان: عماد حسینی فرد/ ۱۴ دقیقه

۲۴. مسافر/ کارگردان: مهدی موسوی/ ۱۴ دقیقه

۲۵. سهو متعارف/ کارگردان: احسان تخشید/ ۱۵ دقیقه

۲۶. پاپت/ کارگردان: مهسا آقاعلی/ ۱۸ دقیقه

۲۷. بوم سیاه/ کارگردان: شیرین اخلاصی/ ۱۷ دقیقه

۲۸. رولت روسی/ کارگردان: سید علیرضا شریفی/ ۱۸ دقیقه

۲۹. بازی رفت-اینجاست/ کارگردان: امیرحسین شیرالی و علی تقی زاده/ ۱۸ دقیقه

۳۰. تهاتر/ کارگردان: زیبا کرمعلی – عماد آراد/ ۲۰ دقیقه

۳۱. عوارض جانبی/ کارگردان: لیلا اخباری/ ۲۰ دقیقه

۳۲. ماهی کش/ کارگردان: نیوشا نادری/ ۲۲ دقیقه

۳۳. آفازی/ کارگردان: سعید علی نژاد/ ۲۲ دقیقه

۳۴. عروس قنات/ کارگردان: شیوا مشفق/ ۲۳ دقیقه

۳۶.غذای خیابانی/ کارگردان: مهرداد خاکی/ ۲۴ دقیقه

۳۶. خلیفه قاسم/ کارگردان: مهرداد خاکی/ ۳۰ دقیقه

۳۷. روزهای خاکستری/ کارگردان: احسان نورتقانی/ ۳۴ دقیقه

۳۸. ماموریت یازدهم/ کارگردان: علی احمدی/ ۵۰ دقیقه

فیلم‌های بخش آزاد

  1. مرگ شماری/ کارگردان: یاسمن بیگلری/ ۱ دقیقه

۲. نوستالژی۲/ کارگردان: حمید بهجت/ ۱ دقیقه

۳. دختر برگ ها/ کارگردان: عاطفه معصومی/ ۱ دقیقه

۴. ماهی‌ها/ کارگردان: نوید احمدزاده/ ۱ دقیقه

۵. یک لقمه مهربانی/ کارگردان: ستاره سرداری/ ۱ دقیقه

۶. گزینش/ کارگردان: نازنین چیت ساز/ ۲ دقیقه

۷. لطفا راه برو/ کارگردان: مهگان فرهنگ/ ۲ دقیقه

۸. تا شقایق هست/ کارگردان: نغمه مقصودلو/ ۲ دقیقه

۹. کریس دی برگ: Legacy/ کارگردان: سام چگینی/ ۳ دقیقه

۱۰. به رنگ بی رنگ/ کارگردان: ابوالفضل ساعی/ ۳ دقیقه

۱۱. صرخَطِ خبرها/ کارگردان: سالار نادرپور/ ۳ دقیقه

۱۲. لوله های صد ساله/ کارگردان: آرش پورنامداریان/ ۳ دقیقه

۱۳. پرستار/ کارگردان: حسین دارابی/ ۳ دقیقه

۱۴. برفک/ کارگردان: پگاه انصاری/ ۴ دقیقه

۱۵. مجموعه موزیک انیمیشن آسمان/ کارگردان: ریحانه گاوش/ ۴ دقیقه

۱۶. جنگ و رنگ/ کارگردان: عدنان زندی/ ۴ دقیقه

۱۷. وقتی پروانه ها دستخوش جریان باد می شوند/ کارگردان: حنانه واحدی/ ۵ دقیقه

۱۸. کابوک/ کارگردان: بهروز عالمی/ ۵ دقیقه

۱۹. کوچه/ کارگردان: سعید کریمی/ ۵ دقیقه

۲۰. all walls are low/ کارگردان: حسن دهقاندوست/ ۵ دقیقه

۲۱. کژدم/ کارگردان: شهرام قادری/ ۵ دقیقه

۲۲. قصر فیروزه/ کارگردان: علیرضا دمیرچی/ ۵ دقیقه

۲۳. از درد تنیده شده/ کارگردان: دانیال قاسمیان زوارم/ ۵ دقیقه

۲۴. پیش از بهشت/ کارگردان: احمد حیدریان/ ۶ دقیقه

۲۵. فری هند/ کارگردان: سام چگینی/ ۶ دقیقه

۲۶. جتروتال: آکوالانگ/ کارگردان: سام چگینی/ ۶ دقیقه

۲۷. ژپتو/ کارگردان: جابر تواضعی/ ۷ دقیقه

۲۸. ریسه نامه/ کارگردان: علی رحیمی/ ۷ دقیقه

۲۹. سگ/ کارگردان: محمد حسن یاسایی/ ۸ دقیقه

۳۰. داغ (کوه)/ کارگردان: افسانه شهباززاده/ ۸ دقیقه

۳۱. چیزهایی برای فروش/ کارگردان: حامد قاسمی/ ۱۰ دقیقه

۳۲. کمپانی/ کارگردان: ایل ناز خیرخواه/ ۱۰ دقیقه

۳۳. بیشاپور شهر کهن/ کارگردان: امین ملک زاده/ ۱۰ دقیقه

۳۴. انعکاس/ کارگردان: مهرداد محب علیزاده/ ۱۰ دقیقه

۳۵. آماس/ کارگردان: کیوان سروری/ ۱۱ دقیقه

۳۶. ملاقات خصوصی/ کارگردان: فرهاد غریبی/ ۱۱ دقیقه

۳۷. پرتاب ناگهانی یک فیل/ کارگردان: نازنین چیت ساز/ ۱۱ دقیقه

۳۸. منداو/ کارگردان: رهام اشکش/ ۱۱ دقیقه

۳۹. جلد/ کارگردان: احسان معجونی/ ۱۱ دقیقه

۴۰. کارت قرمز/ کارگردان: محمدامین رهبر/ ۱۲ دقیقه

۴۱. شوێن پەنجە (اثر انگشت)/ کارگردان: زانیار محمدی نکو/ ۱۲ دقیقه

۴۲. لختگی/ کارگردان: هادی افشار/ ۱۲ دقیقه

۴۳. پرده/ کارگردان: ایمان بهروزی/ ۱۳ دقیقه

۴۴. تعقیب/ کارگردان: داریوش علیزاده/ ۱۳ دقیقه

۴۵. شناگر/ کارگردان: داریوش علیزاده/ ۱۳ دقیقه

۴۶. پنهان/ کارگردان: رامین سلطانی/ ۱۳ دقیقه

۴۷. چپ دست/ کارگردان: نسرین محمدپور/ ۱۴ دقیقه

۴۸. گرگ/ کارگردان: بهروز شمشیری/ ۱۴ دقیقه

۴۹. کالیو/ کارگردان: صادق ابراهیمی/ ۱۴ دقیقه

۵۰. دنیای رنگی/ کارگردان: محمدرضا شهبانی نوری/ ۱۴ دقیقه

۵۱. او سی دی/ کارگردان: علی آزادیخواه/ ۱۴ دقیقه

۵۲. PlayBack/ کارگردان: پویا عاقلی زاده/ ۱۴ دقیقه

۵۳. گناه/ کارگردان: ابوالفضل عزیزی/ ۱۵ دقیقه

۵۴. سایکو/ کارگردان: مصطفی داوطلب/ ۱۵ دقیقه

۵۵. بعد از نیمه شب/ کارگردان: محمد باقری/ ۱۵ دقیقه

۵۶. زنی در همسایگی/ کارگردان: حسن وحدانی/ ۱۵ دقیقه

۵۷. ۱۲۱ روز بعد/ کارگردان: حسین فاطمیان/ ۱۵ دقیقه

۵۸. ماجان/ کارگردان: فردین انصاری/ ۱۵ دقیقه

۵۹. کوتوله‌های سفید/ کارگردان: سوگل رضوانی/ ۱۵ دقیقه

۶۰. ونوشه/ کارگردان: مهدی حیدری/ ۱۵ دقیقه

۶۱. سرمه ای/ کارگردان: قصیده گلمکانی/ ۱۵ دقیقه

۶۲. ویار/ کارگردان: حورا طباطبایی/ ۱۶ دقیقه

۶۳. نارس/ کارگردان: محسن پوریوسفیان/ ۱۶ دقیقه

۶۴. هرروز میمیریم/ کارگردان: سعید دراینده/ ۱۶ دقیقه

۶۵. دو نبش/ کارگردان: نوید نصرتی/ ۱۶ دقیقه

۶۶. مانا/ کارگردان: اردلان مقدم/ ۱۷ دقیقه

۶۷. پولاروید/ کارگردان: سارا سعادتمند/ ۱۸ دقیقه

۶۸. اتاق عقد/ کارگردان: حسن حبیب زاده/ ۱۸ دقیقه

۶۹. تونل/ کارگردان: غزاله زعیم/ ۱۸ دقیقه

۷۰. جنگل، ۰۴:۵۵ صبح/ کارگردان: احمد مکاری/ ۱۸ دقیقه

۷۱. راه/ کارگردان: حسن اشرف/ ۱۹ دقیقه

۷۲. چهلم/ کارگردان: حامد قاسمی/ ۱۹ دقیقه

۷۳. پدر/ کارگردان: مهدی سقطچی/ ۱۹ دقیقه

۷۴. شکاف/ کارگردان: آرش پورنامداریان/ ۱۹ دقیقه

۷۵. مرا بخوان؛ روایت‌های شنیده نشده/ کارگردان: پوریا نوری/ ۱۹ دقیقه

۷۶. در دامِ دیدن/ کارگردان: محمدرضا مهاجر/ ۱۹ دقیقه

۷۷. اعلامیه/ کارگردان: معین ضرابی/ ۲۰ دقیقه

۷۸. بوغاناق/ کارگردان: سیدابراهیم جوادخانی ( شهرام )/ ۲۰ دقیقه

۷۹. اجاق/ کارگردان: علی بلندنظر/ ۲۰ دقیقه

۸۰. رخ پوش/ کارگردان: مسعود دهنوی/ ۲۰ دقیقه

۸۱. چهارماه و یک روز/ کارگردان: بیژن عرب عامری/ ۲۰ دقیقه

۸۲. یک کارنیمه مردانه/ کارگردان: مسعود کارگر/ ۲۱ دقیقه

۸۳. اژدها خارج می شود/ کارگردان: اعظم خدارحمی/ ۲۱ دقیقه

۸۴. فشن/ کارگردان: فردین انصاری/ ۲۲ دقیقه

۸۵. حدس فروشنده/ کارگردان: زهیر سقاچی/ ۲۲ دقیقه

۸۶. آخرین آرزوی سیروس/ کارگردان: سجاد ترابی/ ۲۳ دقیقه

۸۷. رد و بدل/ کارگردان: برزان رستمی/ ۲۳ دقیقه

۸۸. هفت سمفونی زاگروس/ کارگردان: پرویز رستمی/ ۲۴ دقیقه

۸۹. ضربه سوم/ کارگردان: امید اسدی/ ۲۴ دقیقه

۹۰. تاژبازی/ کارگردان: مهدی مهائی/ ۲۴ دقیقه

۹۱. احساسات غیرقابل بازیافت/ کارگردان: فائقه اصلانی/ ۲۵ دقیقه

۹۲. جدا مانده/ کارگردان: اعظم خدارحمی/ ۲۵ دقیقه

۹۳. جای نگرانی نیست/ کارگردان: مسعود کارگر/ ۲۶ دقیقه

۹۴. حکایت سفر تنهایی/ کارگردان: علیرضا قاسمخان/ ۲۶ دقیقه

۹۵. من زنده برگشتم/ کارگردان: مجتبی حیدری/ ۲۹ دقیقه

۹۶. کاپایت/ کارگردان: سینا کیانپور – مهیار حمیدیان/ ۳۰ دقیقه

۹۷. شکار/ کارگردان: رامین محمدیار/ ۳۰ دقیقه

۹۸. معلق/ کارگردان: عباس محمدی گیلوائی/ ۳۰ دقیقه

۹۹. بیمار روانی/ کارگردان: رضا جوانشیر/ ۳۰ دقیقه

۱۰۰. عروسک/ کارگردان: الهه اسماعیلی/ ۳۱ دقیقه

۱۰۱. ایزدخواست روایت خاک/ کارگردان: امیررضا دریایی/ ۴۰ دقیقه

۱۰۲. بندی ها/ کارگردان: جلیل شریعتی فر/ ۴۰ دقیقه

۱۰۳. تنها چند متر/ کارگردان: حجت طاهری/ ۴۰ دقیقه

۱۰۴. ای کاش داد میزدم/ کارگردان: فاطمه پریدار/ ۴۶ دقیقه

۱۰۵. مسیر خاموش/ کارگردان: آناهید داوری/ ۴۸ دقیقه

۱۰۶. آن مرد دیگر در را باز نکرد/ کارگردان: سید هادی موسوی/ ۵۱ دقیقه

۱۰۷. ناقوس دریا/ کارگردان: محسن شیرزایی/ ۵۲ دقیقه

۱۰۸. شهر سوخته/ کارگردان: ناصر پویش/ ۵۳ دقیقه

۱۰۹. کهنه سرباز/ کارگردان: جابر مطهری زاده/ ۵۴ دقیقه

۱۱۰. خانه گلستان/ بهمن کیارستمی/ ۵۴ دقیقه

۱۱۱. میتان/ کارگردان: باقر سروش/ ۵۹ دقیقه

۱۱۲. پرویزخان/ کارگردان: سجادترابی/ ۶۵ دقیقه

۱۱۳. ارژنگ. ریتم و رنگ/ کارگردان: هانا کامکار/ ۶۵ دقیقه

۱۱۴. مشق امشب/ کارگردان: اشکان نجاتی ، مهران نعمت اللهی/ ۷۸ دقیقه

۱۱۵. ساموئل خاچیکیان.یک گفت و گو/ کارگردان: امید نجوان/ ۷۸ دقیقه

۱۱۶. مصائب محمود/ کارگردان: داوود عبدالملکی/ ۱۰۵ دقیقه

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید:

نظرات کاربران

نظر خود را برای ما ارسال کنید:

خبرهای مشابه

معرفی هیات انتخاب سیزدهمین جشنواره بین‌ المللی فیلم‌ های ورزشی
02 خرداد 1401

معرفی هیات انتخاب سیزدهمین جشنواره بین‌ المللی فیلم‌ های ورزشی

هیات انتخاب سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران بنابر معرفی علی روئین‌تن، رئیس هیات انتخاب و داوری جشنواره به دبیر جشنواره انتخاب و معرفی...

«ضد» ریشه‌های نژادپرستی در تاریخ آمریکا را بررسی می‌کند/ «گریم سیاه» دامن سیاست‌مداران را گرفت
02 خرداد 1401

«ضد» ریشه‌های نژادپرستی در تاریخ آمریکا را بررسی می‌کند/ «گریم سیاه» دامن سیاست‌مداران را گرفت

جدیدترین قسمت مجموعه مستند «ضد» امشب 2 خرداد با موضوع ناگفته‌هایی از ریشه‌های نژادپرستی در تاریخ آمریکا از شبکه مستند پخش...

مستندی از سرمربی آلمانی فوتبال با روایت غزل شاکری در شبکه مستند
01 خرداد 1401

مستندی از سرمربی آلمانی فوتبال با روایت غزل شاکری در شبکه مستند

مستند «آقای معمولی» ساخته صالح بهشتی با روایتی متفاوت از یورگن کلوپ سرمربی تیم لیورپول، هر هفته سه ‎شنبه ‎ها از شبکه مستند سیما روی آنتن...

تمدید مهلت ارسال آثار به سیزدهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران
31 اردیبهشت 1401

تمدید مهلت ارسال آثار به سیزدهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران

ثبت‌نام آثار برای حضور در سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران تا پایان روز هفتم خرداد تمدید...

جشنواره فیلم‌های ورزشی می‌تواند مردمی‌تر برگزار شود
28 اردیبهشت 1401

جشنواره فیلم‌های ورزشی می‌تواند مردمی‌تر برگزار شود

کارگردان فیلم «درخت زیتون سعد» تاکید کرد که امیدوارم برگزاری جشنواره فیلم‌های ورزشی همچون موضوع آن در ادامه مردمی‌تر...

مدیر خانه مستند خبر داد؛ دوره جدید ارسال طرح به خانه مستند از خردادماه آغاز می‌شود/ حمایت ویژه از کار اولی‌ها
28 اردیبهشت 1401

مدیر خانه مستند خبر داد؛ دوره جدید ارسال طرح به خانه مستند از خردادماه آغاز می‌شود/ حمایت ویژه از کار اولی‌ها

دوره جدید ارسال طرح به خانه مستند از پنجم خردادماه در سایت این مرکز بازگشایی می‌شود و علاقه‌مندان و همچنین مستندسازان می‌توانند طرح‌های خود را در این سامانه ثبت...

نگاهی به تاریخ یمن در مستند «مردان یمنی» پرس تی‌وی
25 اردیبهشت 1401

نگاهی به تاریخ یمن در مستند «مردان یمنی» پرس تی‌وی

به گزارش سایت خانه مستند، مستند «مردان یمنی» به کارگردانی محمد بنکدار تاریخ و ریشه‌های یمن و تاثیر آن در روابط امروزی این کشور با کشورهای همسایه و منطقه را مورد واکاوی قرار...

اعلام اسامی نامزدهای نهایی دو بخش جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک»
25 اردیبهشت 1401

اعلام اسامی نامزدهای نهایی دو بخش جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک»

به گزارش سایت خانه مستند، با نزدیک شدن به زمان برگزاری نخستین جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک»، اسامی ده نامزد‌ نهایی بخش گزارشی و روایی جشنواره اعلام...

زندگی 6 مادر شهید سوژه «رخ مادر» شد/ رونمایی از پوستر مجموعه مستند
25 اردیبهشت 1401

زندگی 6 مادر شهید سوژه «رخ مادر» شد/ رونمایی از پوستر مجموعه مستند

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی...