«ماریان» 19 خرداد رونمایی می‌شود؛ میراثی هزارساله در خطر تخریب

«ماریان» 19 خرداد رونمایی می‌شود؛ میراثی هزارساله در خطر تخریب

«ماریان» 19 خرداد رونمایی می‌شود؛ میراثی هزارساله در خطر  تخریب
۱۸ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی خانه مستند، «ماریان» عنوان نسخه سینمایی مجموعه مستند «میراث هزار ساله» است که پنجشنبه ۱۹ خردادماه در قزوین رونمایی می‌شود.

این مستند به کارگردانی حامد کلجه‌ای و تهیه‌کننده‌گی احمد شفیعی از آثار تولید شده در خانه مستند است که در آن شاهد پیشینه شکل گیری، تحولات هفتاد سال اخیر و وضعیت فعلی باغستان‌های سنتی قزوین هستیم که علی رغم آنکه در فهرست میراث ملی ایران به ثبت رسیده است و همچنین در سال ۹۸ در مقابل سیلی که تمام کشور را درگیر کرده بود به شهر کمک کرد؛ امروز به دلیل عمدتا طرح‌های توسعه شهری مورد تهدید جدی قرار گرفته است.

مستند ماریان با هدف حفظ این باغستان‌ها و هشدار به مسئولان و فعالان محیط زیست ساخته شده است که هرچه سریع‌تر مقابل آسیب‌هایی که به این میراث هزار ساله شهر قزوین زده شده است، گرفته شود.

ماریان، پنجشنبه ۱۹ خردادماه ساعت ۱۷:۳۰ در سینما بهمن قزوین به نشانی بلوار مدرس و رو به روی بوستان ملت رونمایی می‌شود تا در ادامه اکران عمومی این مستند آغاز شود.

عوامل مستند «ماریان» عبارتند از پژوهش: حامد کلجه ای، مریم طاهرخانی، مشاور علمی: سید امیر منصوری، شکوه کرمانشاهانی، مریم شهبازی، دستیار کارگردان و گرافیک بصری: مریم طاهرخانی، مشاور تدوین: شهروز توکل، نویسنده گفتار متن: شهروز توکل، حامد کلجه ای، تصویربرداری هوایی: حامد کلجه ای، مجتبی کوهی، طراحی انیمیشن: پریسا پگاه، آرش لاهیجی، طراحی شخصیت و فضا: نیما کریمی، انیماتور: محسن صحاف، گویندگان متن: حامد کلجه ای، سعید مقدم منش، علی حیدری، ضبط صدا: حسام ساروخانی، طراحی لوگو: سلیمان میری، امور فنی: پارسیاد فیلم، تصویر، صدا، کارگردانی و تدوین: حامد کلجه ای، تهیه کننده: احمد شفیعی، تهیه شده در: خانه مستند، محصول: سازمان هنری رسانه ای اوج.

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: