پخش مستند «عکاس حرم»، امشب از شبکه یک سیما

پخش مستند «عکاس حرم»، امشب از شبکه یک سیما

پخش مستند «عکاس حرم»، امشب از شبکه یک سیما
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

مستند نیمه بلند «عکاس حرم» برشی از زندگی حرفه‌ای امیر حسامی نژاد، پرافتخارترین عکاس آیینی ایران از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

«عکاس حرم» محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج و تهیه شده در خانه مستند است که گوشه‌ای از فعالیت‌های هنری و حرفه‌ای امیر حسامی نژاد عکاسی آیینی کشور را به تصویر کشیده می‌کشد.

حسامی نژاد به عنوان تنها عکاسی آیینی ایران است که در طول حدود 25 سال فعالیت هنری خود، افتخار عکاسی از تمام عتبات مقدس عراق، ایران، سوریه و سرزمین وحی را به دست آورده تا جایی که به «عکاس‌باشی حرم» شهرت یافته و وی را به پرافتخارترین عکاس آیینی کشور تبدیل کرده است.

چاپ کتاب ضریح عشق که تمام مراحل ساخت، انتقال و نصب ضریح مطهر حضرت اباعبدالله علیهم‌السلام را به تصویر کشیده و انتشار کتاب خواهر خورشید با موضوع حرم حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها از جمله آثار هنری و فاخر حسامی نژاد است.

محمدجواد رحیمی که پیش از این مستندهای «مسلمانان اوگاندا در آفریقا»، «شیخ خضر»، «گوهر سنگ»، «زیر درختان زیتون» و «عقیق قم» را در کارنامه فعالیت‌های حرفه‌ای خود دارد تهیه‌کنندگی و کارگردانی مستند «عکاس حرم» را بر عهده داشته و مژگان فرمانی به عنوان پژوهشگر و علی گرگین نیز به عنوان آهنگسار در ساخت این مستند همکاری داشته‌اند.

مستند «عکاس حرم» امروز سه‌شنبه‌شب ۲۵ اردیبهشت ساعت 23:15 روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: