روایت زنان قهرمان ایرانی در شبکه مستند

روایت زنان قهرمان ایرانی در شبکه مستند

روایت زنان قهرمان ایرانی در شبکه مستند
۱۲ بهمن ۱۴۰۰

برای پاسداشت زنان ورزشکار ریل ویژه «مجموعه مستندهای ورزش زنان در ایران» در جدول پخش شبکه مستند جانمایی شد.

به گزارش سایت خانه مستند و به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «مجموعه مستندهای ورزش زنان در ایران» پرتره هایی از زنان ورزشکار ایرانی است و در آن مستندهای «قهرمان»، «پروانگی»، «سوسن در سحر می شکوفد» و «پرچم افتخار» پخش می شود. پیش از این نیز مستند های «باور» و «خواهران قریب» از این بسته تصویری ویژه روی آنتن رفته است.

مستند «قهرمان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی الهام آقالری و از تولیدات شبکه مستند روایتی از زندگی فاطمه حشمتی مادربزرگی ۸۴ ساله و قهرمان ملی و آسیایی در رشته دومیدانی است که برای شرکت در مسابقه جهانی با دردسرهای زیادی مواجه است و برای رفع موانع برای حضور در مسابقه بسیار تلاش می کند. این مستند امشب از تلویزیون پخش می شود.

مستند «تا پروانگی» ساخته حسین رحمتی نام مستندی از مجموعه مستندهای ورزشی با موضوع زندگی «حمیده عباسعلی» قهرمان کاراته جهان است و به بررسی زندگی این قهرمان در آستانه المپیک می‌پردازد. «تا پروانگی» چهارشنبه 13 بهمن روی آنتن می رود.

«سوسن در سحر می شکفد» به تهیه کنندگی مشترک روح الله اکبری و فاطمه محسنی و کارگردانی روح الله اکبری برای مرکز سیمای استان ها ساخته شده و می کوشد قصه زندگی دختر عشایری را روایت کند که علیه تفکر غلط شوریده است.

این مستند روایتگر سختی های زندگی بانوی عشایر، ورزشکار و قهرمان لک از ایل زوله وند (زوله)، سوسن رشیدی، در

رشته کیک بوکسینگ است. «سوسن در سحر می شکوفد» دوشنبه 18 بهمن در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته است.

19 و 20 بهمن هم دو قسمت از مجموعه مستند 6 قسمتی «پرچم افتخار» پخش می شود، مجموعه مستندی به تهیه کنندگی زهرا مشتاق و کارگردانی وحید زارع زاده که در شبکه مستند تولید شده و به ورزشکارانی که در مسابقات پارالمپیک جاکارتا موفق به کسب مدال شده اند، پرداخته است.

پخش مجموعه مستندهای ورزش زنان در ایران از یکشنبه 10 بهمن آغاز شده و تا چهارشنبه 20 بهمن ادامه خواهد داشت. این بسته تصویری ویژه یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 پخش می شود و تکرار آن روز بعد ساعت 8 خواهد بود

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: