مستند «رویاهای دم صبح»، یکی از 20 فیلم برتر 2017

مستند «رویاهای دم صبح»، یکی از 20 فیلم برتر 2017

مستند «رویاهای دم صبح»، یکی از 20 فیلم برتر 2017
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

مستنـد تحسیـن‌شده «رویاهای دم‌صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی، از سوی معتبرترین پایگاه خبری سینمای مستقل دنیا به‌عنوان یکی از ۲۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۷ برگزیده شد.

به گزارش سایت خانه مستند و به نقل از همشهری، درحالی‌که سال 2017 هنوز به نیمه نرسیده و در میانه‌های پنجمین‌ماه سال میلادی هستیم، منتقدان و نویسندگان سایت ایندی‌وایر، فیلم‌های برگزیده خود را معرفی کردند. در این فهرست «رویاهای دم‌صبح» در شرایطی در رده 12 مشترک ایستاد که عمده فیلم‌های برتر به سینمای داستانگو تعلق دارند. با استقبال منتقدان و جشنواره‌های مهم از این مستند تحسین‌شده و جذاب، از همین امروز می‌توان آن را یکی از بخت‌های اصلی درخشش در فصل جوایز سینمایی دانست.

رویاهای دم‌صبح علاوه بر 2 جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره‌های فجر و سینما حقیقت، موفق به بردن چند جایزه مهم از رویدادهای سینمایی گوشه و کنار دنیا شده است که از مهم‌ترین و معتبرترین آنها می‌توان به جوایز بهترین مستند از جشنواره لندن و دهمین دوره جوایز اسکرین آسیاپاسیفیک اشاره کرد. این فیلم در جشنواره‌های برلین، فول‌فریم و هات‌اسپرینگز آمریکا، مردم‌نگاری ژان روش فرانسه و … هم درخشیده و جایزه برده است.

رویاهای دم‌صبح، روایت انتظار دختران نوجوان برای آزادی از کانون اصلاح و تربیت است و تا چند روز دیگر در بازار فیلم جشنواره کن هم به نمایش درمی‌آید.

منبع: همشهری

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه مستند بپیوندید:

تلگرام خانه مستند