فرشاد نکومنش با مستند خود به «جویبار کشتی» می رود

فرشاد نکومنش با مستند خود به «جویبار کشتی» می رود

فرشاد نکومنش با مستند خود به «جویبار کشتی» می رود
۲۷ فروردین ۱۳۹۶

فرشاد نکومنش کارگردان مستند «جویبار کشتی» در گفت و گو با روابط عمومی خانه مستند گفته است: مستند «جویبار کشتی» که در یک قسمت بلند تهیه شده، مراحل تصویربرداری را در آذر ماه سال گذشته به پایان رسانده است و هم اکنون در مراحل آخر تدوین به سر می برد.

این مستند راجع به چهار باشگاه قدیمی کشتی در شهر جویبار است که بسیاری از کشتی گیران و پهلوانان به نام مازندران و ایران را تربیت کرده اند.

نکومنش افزود: یکی از مسائلی که در این مستند مطرح می شود، متدهای آموزشی ویژه این باشگاه هاست که توانسته اند تاثیر به سزایی در کشتی کشور بگذارند. همچنین به معرفی مربی هایی مانند حاج محمود اسماعیل پور پرداخته ایم که علی رغم تلاش های بسیاری که برای کشتی کشور متحمل شده اند، کمتر نامی از آن ها برده می شود.

کارگردان مستند جویبار کشتی تصریح کرد: در این مستند، قهرمانانی همچون «حسن یزدانی»، «رضا یزدانی» و همچنین «مسعود اسماعیل پور» و دیگر کشتی گیران مازندرانی حضور دارند. در این مستند به روابط بین این قهرمانان با مربیانشان و اخلاق پهلوانی حاکم بر این روابط پرداخته شده است.

در کنار معرفی این قهرمانان و مربیان، دغدغه ای که در این اثر به چشم می خورد این است که اگر کشتی جویبار و باشگاه هایی که چنین قهرمانانی را تربیت کرده اند در چند سال آینده به حال خود رها شوند، قطعا شاهد نزول شدید کشتی کشورمان خواهیم بود.

مستند «جویبار کشتی» به کارگردانی فرشاد نکومنش و تهیه کنندگی مجید عزیزی، محصول خانه مستند انقلاب اسلامی است.

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه مستند بپیوندید:

کانال تلگرام خانه مستند