زهرا نعمتی قهرمان پارالمپیک با روایتی متفاوت در مجموعه قهرمانان

زهرا نعمتی قهرمان پارالمپیک با روایتی متفاوت در مجموعه قهرمانان

زهرا نعمتی قهرمان پارالمپیک با روایتی متفاوت در مجموعه قهرمانان
۲۰ شهریور ۱۳۹۵

به گزارش روابط عمومی خانه مستند انقلاب اسلامی، با آغاز مسابقات پارالمپیک 2016 ریو، مجموعه مستند «قهرمانان» نیز آماده پخش از شبکه‌های سیما است.

این قسمت از این مجموعه، داستان زندگی زهرا نعمتی که از قهرمانان رشته تیراندازی با کمان است، که از زبان خود قهرمان روایت می‌شود.

زهرا نعمتی عضو تیم‌ملی تیراندازی با کمان بانوان  ایران، که این روزها در بازی های پارالمپیک 2016 ریو حضور دارد در المپیک امسال نیز بعنوان پرچمدار کاروان ایران حضور داشت اما در مسابقات نتواسنت مدالی کسب نماید. او تا سال 83، عضو تیم ملی تکواندوی ایران بود ولی در حادثه رانندگی پاهایش را از دست می‌دهد. این شرایط نه تنها او را ناامید نکرد بلکه در موقعیتی دیگر به سراغ رشته تیراندازی با کمان رفت و در آنجا به موفقیت رسید.

نعمتی نخستین زن در تاریخ ورزش ایران است که موفق به کسب مدال طلا در سطح بازی‌های جهانی المپیک و پارالمپیک شده است. نعمتی خرداد ماه سه سال پیش در مراسم کمیته بین‌المللی المپیک در سن پترزبورگ روسیه مفتخر به دریافت جایزه معتبر ورزشکار برتر پارالمپیک 2012 لندن از سوی «بنیاد بین‌المللی اسپورت آکورد» شد.

در رقابت‌های پارالمپیک امسال نیز بانوی ورزشکار معلول کشورمان امید اول برای کسب مدال طلا از این مسابقات در دو بخش تیمی و انفرادی محسوب می‌شود.

مجموعه سه قسمتی «قهرمانان» که با روایتی متفاوت قصد دارد نقش امید در زندگی قهرمانان پارالمپیکی کشورمان را به نمایش گذارد، توسط خانه مستند انقلاب اسلامی تهیه و تولید شده است و در زمان برگزاری مسابقات پارالمپیک از شبکه‌های سیما پخش خواهد شد.

عوامل این مجموعه عبازتند از کارگردان: میثم بابایی، تدوین: محمد‌حسین حیدری، تصویربرداری: میثم بابایی، پژوهش: محسن ارزاقی، نویسنده: پوریا غفاری، تهیه کننده: مجید عزیزی