راهیابی مستند «هیچکس منتظرت نیست» به جشنواره سینمای مسلمان کازان روسیه

در اولین حضور بین المللی؛

راهیابی مستند «هیچکس منتظرت نیست» به جشنواره سینمای مسلمان کازان روسیه

راهیابی مستند «هیچکس منتظرت نیست» به جشنواره سینمای مسلمان کازان روسیه
۱۲ شهریور ۱۴۰۱

مستند سینمایی «هیچکس منتظرت نیست» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده در اولین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه مستندهای بلند جشنواره «سینمای مسلمان کازان» به نمایش درمی‌آید.

به گزارش سایت خانه مستند و به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، مستند سینمایی «هیچکس منتظرت نیست»، محصول مرکز مستند سوره، به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن اسلام‌زاده در اولین حضور بین‌المللی خود به هیجدهمین دوره جشنواره «سینمای مسلمان کازان» راه یافت و در بخش مسابقه مستندهای بلند این جشنواره به نمایش درمی‌آید.

«هیچکس منتظرت نیست» که پخش بین‌المللی آن برعهده علیرضا شاهرخی است، تنها مستند ایرانی راه‌یافته به بخش مستندهای بلند این جشنواره است که با ۹ اثر دیگر رقابت خواهد کرد.

همزمان با اولین حضور بین‌المللی این اثر، از پوستر خارجی آن با طرحی از سینا رعیت‌دوست رونمایی شد.

هیجدهمین دوره جشنواره «سینمای مسلمان کازان» از ۷ تا ۱۱ سپتامبر (۱۶ تا ۲۰ شهریورماه) در شهر کازان مرکز جمهوری تاتارستان روسیه برگزار می‌شود.

این جشنواره که از سال ۲۰۰۵ با حمایت اداره کل مسلمانان روسیه، وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه و جمهوری تاتارستان راه‌اندازی شد، در سال‌های اولیه با اسم منبر طلایی برگزار می‌شد اما پس از آن به «سینمای مسلمان کازان» تغییر نام داد. جشنواره سینمای مسلمان کازان در کنار بخش‌های جنبی، بخش فیلم‌های سینمایی، فیلم‌های کوتاه و فیلم‌های بلند و کوتاه مستند نیز دارد.

«هیچکس منتظرت نیست» پیش از این در چهلمین جشنواره فیلم فجر و پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» حضور یافته بود که با استقبال فعالان حوزه‌های اجتماعی و مخاطبان سینمای مستند مواجه و همچنین موفق به کسب جایزه ویژه بهترین فیلم مستند از نگاه داوران ناجی هنر در بخش ملی جشنواره «سینما حقیقت» شد.

تازه‌ترین ساخته محسن اسلام‌زاده، روایتی از مرکز نگهداری زنان کارتن خواب در میدان شوش تهران است؛ زنانی که دچار آسیب‌های اجتماعی شده‌اند و خانواده آن‌ها را طرد کرده است.

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: