مستند «کامیون آبی» در راه هندوستان

مستند «کامیون آبی» در راه هندوستان

مستند «کامیون آبی» در راه هندوستان
۲۴ مرداد ۱۴۰۱

مستند «کامیون آبی» و انیمیشن کوتاه «گذشته» به بخش بین‌الملل چهاردهمین جشنواره فیلم‌های مستند و کوتاه کرالا در کشور هندوستان راه یافتند.

جشنواره بین‌المللی فیلم کرالا یک جشنواره فیلم است که هرساله در تریواندروم مرکز ایالت کرالا در کشور هند برگزار می‌شود. این جشنواره توسط آکادمی فیلم ایالت کرالا در سال ۱۹۹۶ بنیان گذاشته شد. این آکادمی، نهادی ناسودآور است که زیر نظر اداره امور فرهنگی دولت ایالتی کرالا فعالیت می‌کند. زمان برگزاری این جشنواره هرساله در نوامبر/ دسامبر است و به‌عنوان یکی از رویداد‌های مهم فرهنگی هند شناخته می‌شود. جشنواره کرالا به تولیدات سینمایی آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین اختصاص دارد. همچنین بخشی از جشنواره به سینمای کرالا می‌پردازد.

مستند «کامیون آبی» به کارگردانی هادی آفریده و انیمیشن کوتاه «گذشته» به کارگردانی حمید محمدی، از تولیدات مرکز گسترش به بخش بین‌الملل چهاردهمین جشنواره فیلم‌های مستند و کوتاه کرالا در کشور هندوستان راه یافتند.

«کامیون آبی» در چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت نمایش داده شد. «گذشته» در جشنواره‌های فیلم فجر، پویانمایی تهران و … نمایش داشته و تندیس نقره‌ای بهترین دست‌آورد فنی و هنری جشنواره پویانمایی را به دست آورده است.

این جشنواره که توسط آکادمی فیلم ایالت کرالا هرساله در تریواندروم (مرکز ایالت کرالا) برگزار می‌شود، یکی از چهار جشنواره مستند مورد تایید آکادمی علوم و هنر‌های سینمایی اسکار در آسیاست و بهترین مستند کوتاه و بهترین مستند بلند آن به اسکار معرفی خواهد شد.

جشنواره کرالا از ۴ تا ۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: