«اقتباس در سینما» به قسمت هفتم رسید/ بررسی فیلم «گاو» در پرونده ویژه

«اقتباس در سینما» به قسمت هفتم رسید/ بررسی فیلم «گاو» در پرونده ویژه

«اقتباس در سینما» به قسمت هفتم رسید/ بررسی فیلم «گاو» در پرونده ویژه
۱۶ خرداد ۱۴۰۱

قسمت چهارم مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به کارگردانی مجتبی سعادت، با بررسی فیلم «گاو» در پلتفرم هاشور اکران می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی، مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به کارگردانی مجتبی سعادت که در 10 قسمت تهیه شده است، از چهارشنبه 22 دی‌ماه در پلتفرم هاشور در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت و قسمت هفتم این مجموعه مستند نیز از فردا سه‌شنبه 17 خردادماه به اکران می‌رسد.

مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به صورت گفتگومحور پیش می‌رود. بخشی از آن به تاریخچه اقتباس می‌پردازد که محمد رحمانیان درباره آن توضیح می‌دهد پس از آن با گویندگی شیرین میناسرشت وارد فضای چالشی و مباحث کارشناسی قسمت‌های بعد می‌شود. در هر قسمت باتوجه به موضوع مورد نظر مباحثی آسیب‌شناسی می‌شود و در پایان هر قسمت یک فیلم اقتباسی را به عنوان پرونده ویژه مورد بررسی قرار می‌دهد.

در قسمت هفتم‌ این مستند ابراهیم فروزش، رسول صدر عاملی، بهروز افخمی، محمدرضا کریمی، امیر مشهدی عباس، صوفیا نصراللهی و امیرحسین علم‌الهدی درباره نقش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در امر اقتباس در سینما صحبت می‌کنند.

در بخش پرونده ویژه این مجموعه مستند نیز فیلم «گاو» با حضور آنتونیا شرکا و سحر عصرآزاد بررسی می‌شود.

عوامل «اقتباس در سینما» عبارتند از طراح و کارگردان: مجتبی سعادت، مشاور و برنامه ریز: حسین خلج، دستیار کارگردان: مسعود رضایی فخر، تصویر و تدوین: مجتبی سعادت، صدابردار: محمد حسینی، تیتراژ: معید سعادت، مجری طرح: حسین خلج و رها فریدونی، مدیر تولید: منوچهر محمودی، گرافیست و طراح لوگو: افرا شهروزی، روابط عمومی: فروغ گشتیل.

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: