اکران رایگان «شهر زنده» در هفته جهانی زمین پاک

اکران رایگان «شهر زنده» در هفته جهانی زمین پاک

اکران رایگان «شهر زنده» در هفته جهانی زمین پاک
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

به گزارش سایت خانه مستند، شهردار منطقه ۱۹ از اکران رایگان فیلم مستند «شهر زنده» در این منطقه به مناسبت پاسداشت هفته جهانی زمین پاک و تدارک برنامه های متنوع محیط زیستی خبر داد.

مهدی هدایت با اشاره به اینکه بسیاری از معضلات و تهدیدات محیط‌زیستی، تخریب منابع و آلوده‌سازی محیط، پیامد و نتیجه فعالیت‌های انسانی است، گفت: به همین منظور اقدامات متنوع، مستمر و فراگیر در راستای افزایش آگاهی‌های محیط‌زیستی مردم در عصر حاضر ضروری است و با توجه به فرا رسیدن هفته زمین پاک، فیلم مستند تنوع زیستی شهر تهران به نام «شهر زنده» که به سفارش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ثبت و ضبط شده است، روز چهارشنبه ۷ اردیبهشت ساعت ۱۰ تا ۱۲ در پردیس سینمایی کیان منطقه ۱۹ برای استفاده عموم به اکران در می‌آید.

به گفته شهردار منطقه ۱۹ در تدوین این مستند سعی بر این بوده تا با ثبت و به تصویر کشیدن گوشه‌ای از تنوع زیستی تهران، ضمن جلب مشارکت شهروندان در توجه به محیط‌زیست پیرامونشان و درک اهمیت حفاظت و حراست از آن، گامی در جهت افزایش آگاهی‌های محیط‌زیستی مردم، معرفی تنوع زیستی و زیست بوم تهران و احترام به حیات و زیستگاه همه گونه‌ها، برداشته شود.

وی در تشریح سایر برنامه‌های تدارک دیده شده به مناسبت هفته جهانی زمین پاک به اجرای برنامه پاکسازی بوستان‌های منتخب با حضور مدیران ارشد منطقه و مشارکت خانه‌ها و کانون‌های محیط زیست، سمن‌ها، اجرای پویش اهدا شاخه گل به پاکبانان منطقه، برگزاری دوره‌های آموزشی به منظور آگاهی بخشی اقشار مختلف شهروندان، جلب مشارکت آن‌ها و ارائه آموزش در راستای استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و غیر قابل بازیافت در توزیع نذورات در این ایام اشاره کرد.

همچنین توزیع کیسه‌های پارچه‌ای و استقرار مخازن مخصوص جمع‌آوری فیلتر سیگار در بوستان‌های منتخب از دیگر اقدامات زیست محیطی این منطقه به مناسبت هفته جهانی هوای پاک است. ضمن اینکه به همین مناسبت پیام‌های زیست محیطی و فیلم‌های آموزشی در خصوص مباحث عوامل آلوده کننده زمین، نقش پسماندها در تخریب محیط زیست در فضای مجازی منتشر می‌شود.

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: