روایت زندگی همسر امام خمینی (ره) در شبکه مستند

روایت زندگی همسر امام خمینی (ره) در شبکه مستند

روایت زندگی همسر امام خمینی (ره) در شبکه مستند
۱۹ بهمن ۱۴۰۰

مستند «بانو قدس ایران» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی، روایتی دست اول از زندگی بانو خدیجه ثقفی، همسر امام خمینی (ره) سه شنبه ۱۹ بهمن ساعت ۲۱ برای نخستین بار از قاب شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش سایت خانه مستند و به نقل از ایلنا، «بانو قدس ایران» برنده تندیس بهترین فیلم یازدهمین جشنواره «سینما حقیقت» و منتخب سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، روایت زندگی بانویی است که زیر یک سقف و تا آخرین لحظه گام به گام و نفس به نفس با رهبر بزرگ ترین خیزش و جریان انقلابی و مذهبی قرن، همراه بوده است.

رزاق کریمی در این مستند توانسته علاوه بر وفاداری به تاریخ و مهم ترین فرازهای آن که با جمهوری اسلامی و شخصیت امام خمینی (ره) گره خورده، قصه‌ای را از منظری زنانه – مادرانه روایت کند.

این مستند، روایتی منسجم و ماندگار را از زندگی و حیات سرکار خانم خدیجه ثقفی، همسر فقید رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به نمایش می‌گذارد.

«بانو قدس ایران» در موسسه فرهنگی و هنری عروج فیلم و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه و تولید شده است و برای نخستین بار امشب از قاب تلویزیون پخش می‌شود. تکرار آن هم روز بعد ساعت ۹ خواهد بود.

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: