مستند «از ایفل تا آزادی»، روایت عکاس فرانسوی از حوادث انقلاب

مستند «از ایفل تا آزادی»، روایت عکاس فرانسوی از حوادث انقلاب

مستند «از ایفل تا آزادی»، روایت عکاس فرانسوی از حوادث انقلاب
۱۱ بهمن ۱۴۰۰

شبکه هیسپان تی وی به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مستند «از ایفل تا آزادی» را روی آنتن می‌برد.

به گزارش سایت خانه مستند و به نقل از خبرگزاری مهر، مستند «از ایفل تا آزادی» به کارگردانی اسلام فتحی با هدف مرور اتفاقات و حوادث انقلاب اسلامی ایران از نگاه «میشل ستبون» عکاس فرانسوی برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی پخش می‌شود.

میشل ستبون عکاس فرانسوی در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، از شروع تظاهرات در شهر قم تا قائله کردستان حضور داشته و حدود سی هزار عکس را ثبت کرد. عکس‌های معروف دیدار امام خمینی (ره) با مردم در نوفل لوشاتو زیر درخت سیب، عکس از مبارزات مردم ایران و عکس‌های امام هنگام بازگشت به ایران در پرواز، پای پله هواپیما، مدرسه علوی، بهشت زهرا و مراسم استقبال از عکس‌های ماندگار این عکاس است.

در این مستند می‌بینید که میشل ستبون با گذشت سال‌ها، همچنان در نقش یک راوی به طور موشکافانه و همراه با عکس‌هایش، واقعه پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به شکلی تاریخی روایت می‌کند.

مستند «از ایفل تا آزادی» به تهیه‌کنندگی امیر فکری و کارگردانی اسلام فتحی محصول شبکه پرس تی وی، با زبانگردانی اسپانیایی امروز دوشنبه ۱۱ بهمن ماه تا چهارشنبه هر روز ساعت ۳:۳۰ بامداد به وقت تهران روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود و بازپخش آن همان روز ساعات ۸، ۱۴ و ۲۰:۳۰ برای اسپانیایی زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

جهت اطلاع سریع از آخرین اخبار مستند، به رسانه های اجتماعی خانه مستند بپیوندید: