خانه مستند

khanemostanad

مستند «نت های مسی یک رویا» در جشنواره مورد تایید اسکار
مستند «نت های مسی یک رویا»  در جشنواره مورد تایید اسکار
27 خرداد 1399
0
اخبار

مستند «نت‌های مسی یک رویا» در جشنواره «داک‌اج» نیوزلند که یکی از جشنواره‌های ورودی اسکار در منطقه آسیا و اقیانوسیه است در بخش سینمای جهان، به رقابت می‌پردازد.

به گزارش سایت خانه مستند و به نقل از خبرگزاری دانشجو، فیلم مستند «نت‌های مسی یک رویا» به تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی و کارگردانی رضا فرهمند در ادامه حضور خود در رویداد‌های بین‌المللی به جشنواره «داک‌اج» نیوزلند رفته که از تاریخ ۱۲ ژوئن تا ۵ جولای برابر با ۲۳ خرداد تا ۱۵ تیر به سبب شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزاری می‌شود.

این جشنواره در تمجید این فیلم آورده است: «فیلمی قابل توجه، جسورانه و بسیار اصیل درباره قدرت کودکان که در آن شخصیت اصلی پسربچه‌ای ۱۰ ساله به نام ملّوک است که آرزوی او تبدیل شدن به خواننده است. ملوک و دوستانش سیم‌های مسی را از دیوار‌های ساختمان‌های خالی که با سوراخ گلوله‌ها ریخته شده و توسط موشک‌ها فروریخته‌اند، جدا می‌کنند. این کودکان که امید دارند افرادی که از این خرابه‌ها فرار کرده‌اند بازگردند، برای جمع‌آوری مس‌ها از روی دیوار‌ها عذرخواهی می‌کنند.

در بین تمام ویرانی‌ها و زباله‌ها و عدم اطمینان در مورد آینده، ملوک معتقد است که باید هر کاری را که به ذهنش می‌رسد انجام دهد. او و خواهر ۱۴ ساله‌اش برای تأمین بودجه کنسرت در استادیوم خراب، پول مسی را که می‌فروشند، پس‌انداز می‌کنند. اما در خیابان‌های متروک یرموک، مخاطب کنسرت آن‌ها چه کسانی خواهند بود؟»

جشنواره بین‌المللی مستند «داک اِج» در نیوزیلند یکی از رویداد‌های سینمایی مورد تایید آکادمی اسکار برای نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار است و برنده جایزه بهترین مستند بلند این رویداد سینمایی واجد شریط رقابت در شاخه بهترین مستند بلند اسکار ۲۰۲۱ خواهد بود.

«نت‌های مسی یک رویا» پیش از این نیز در جشنواره‌هایی نظیر لوکارنو، مونیخ، آسیا پاسیفیک، جایزه بزرگ «هارل» آمریکا، المپیای یونان و DMZ کره جنوبی، حضور داشته است.

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه مستند بپیوندید:

آیکون کانال تلگرام خانه مستند
نظرات کاربران

ثبت نظرات :

q

اخبار مرتبط
مشاهده همه