خانه مستند

khanemostanad

آمار مشارکت بانوان مستندساز در سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت
آمار مشارکت بانوان مستندساز در سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت

دبیرخانه سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» پذیرای جدیدترین آثار ۸۴ مستندساز زن شده است، سال گذشته ۸۹ فیلم توسط بانوان فیلمساز به این جشنواره ارائه شده بود.

به گزارش سایت خانه مستند و به نقل از ایرنا، بر اساس آمار دبیرخانه جشنواره، ۵۱۶ کارگردان مرد نیز متقاضی حضور در سیزدهمین دوره سینماحقیقت شده‌اند.

به این ترتیب، درصد مشارکت مردان نسبت به زنان در این رویداد سینمای مستند ایران، ۸۶ به ۱۴ است که این آمار به نسبت فیلم‌های ارسالی، مطابق با دوره پیش است. سال گذشته ۲۰ فیلم ساخته شده توسط بانوان مستندساز با مشارکت ۲۷.۷ درصدی، به بخش «مسابقه ملی» جشنواره سینماحقیقت نیز راه یافته بود که نشان از نقش پُررنگ فیلمسازان زن در سینمای مستند امروز ایران داشت.

۵ جایزه این دوره‌ جشنواره هم به فرح زارع، مینا مشهدی‌مهدی، آزاده بی‌زار گیتی، ماریا ماوتی و زینب تبریزی اختصاص یافت.

اسامی فیلم‌های منتخب بخش «مسابقه ملی» سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت در سه گروه مستندهای کوتاه (تا ۴۰ دقیقه)، نیمه‌بلند (۴۰ تا ۷۰ دقیقه) و بلند (بالای ۷۰ دقیقه)، در نیمه دوم آبان‌ ۹۸ اعلام خواهد شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را به دبیری محمد حمیدی‌مقدم از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه مستند بپیوندید:

آیکون کانال تلگرام خانه مستند

نظرات کاربران

ثبت نظرات :

q

اخبار مرتبط
مشاهده همه