مستند «وداع با طبیعت» در مرحله فیلمبرداری

مستند «وداع با طبیعت» در مرحله فیلمبرداری

مستند «وداع با طبیعت» در مرحله فیلمبرداری
03 خرداد 1396

دلاور دوستانیان مستندساز در ارتباط با فعالیت‌های جدیدش گفت: مشغول ساخت مستند «وداع با طبیعت» هستم که در مرحله فیلمبرداری قرار دارد و هنوز به اتمام نرسیده است. تا به این لحظه 60 درصد از فیلمبرداری این اثر انجام شده و باقی آن نیز طی روزهای آینده با فراهم شدن شرایط مد نظر فیلمبرداری خواهد شد.  این مستند در مورد سختی‌های ساختن فیلم های حیات وحش و خطرات ناشی از آن است.

وی در ارتباط با دلایل توقف فیلمبرداری مستند «وداع با طبیعت» گفت: این مستند به دلیل این که در ایلام فیلمبرداری می‌شود در آنجا ما نیاز به شرایط خاصی از طبیعت داریم که باید زمانش فرا برسد، به همین دلیل فیلمبرداری را متوقف کرده‌ایم که شرایطی که در نظر داریم فراهم شود. البته در تلاش هستم تا این مستند را به جشنواره «سینما حقیقت» برسانم. زمان این مستند 45 دقیقه خواهد بود.

دوستانیان در ادامه با اشاره به این که در حال حاضر مشغول به فیلمبرداری یک فیلم کوتاه داستانی است، گفت: به دلیل توقفی که در ساخت مستندم ایجاد شد زمانم را برای ساخت یک فیلم کوتاه گذاشتم. این فیلم کوتاه که «کالبد شکافی یک خودکشی» نام دارد داستان دو جوان را روایت می کند که دست به خودکشی می زنند و مخاطب با بازگشت به گذشته آنها با ماجراهای خاصی مواجه می‌شود. محل فیلمبرداری این فیلم کوتاه در تهران و جاده تهران و قم بوده است.

وی در ادامه افزود: تلاش دارم این فیلم کوتاه را نیز به جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برسانم. اما این دلیل نمی‌شود که فیلم را با عجله بخواهم پیش ببرم به همین منظور تقریباً ما هفته‌ای یک الی دو مرتبه جلسه فیلمبرداری داریم. تا به این لحظه 50 درصد از این اثر فیلمبرداری شده است.

وي درباره ديگر فعاليت خود چنين گفت: اثري مستند داستاني ۶۵ دقيقه اي با نام ‏»‏هند ميني‏«‏ را آماده نمايش دارم كه تهيه كننده، كارگردان و فيلمبردار آن خودم بودم.
اين كارگردان عنوان كرد: داستان اين فيلم در مورد خانواده اي از خزندگان است كه يك شكارچي وارد زندگي آن ها مي شود و حوادثي براي آن ها رقم مي زند و…

وي ادامه داد: سهم بيشتر قصه اين فيلم به بخش جانوران مربوط مي شود كه در دل آن جرياني عاشقانه نيز رقم مي خورد.

دوستانيان خاطرنشان كرد: اين فيلم را براي حضور به جشنواره فيلم سبز ارائه داديم و منتظر جواب هستيم.

پ.ن. تصویر خبر، صرفا جنبه تزیینی دارد.

منابع: فارس و باشگاه خبرنگاران جوان

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه مستند بپیوندید:

تلگرام خانه مستند