خانه مستند انقلاب اسلامی محصول تلاش مستمر و گروهی جمعی از جوانان دغدغه مند عرصه فرهنگ و رسانه کشور است که پیشرفت و موفقیت امروز آن، نمایی از برآیند تجربیات، موفقیت ها و شکست های گذشته و تلاش و امید برای آینده است تا بتواند به شکل مستمر و تاثیرگذار در راستای تبیین و بسط ارزش های انقلاب اسلامی گام بردارد.

دستاوردها:

تا کنون بیش از ۶۰۰ مستند کوتاه و بلند و ۵ مجموعه واقع نمایش (Reality Show) در خانه مستند انقلاب اسلامی تولید شده است که در موارد متعدد مورد توجه مخاطبان و منتقدین قرار گرفته اند.

همچنین برگزاری دوره های آموزشی زودبازده عملی و تئوری مستندسازی و زمینه سازی برای جذب نیروهای مستعد و متعهد جهت تولید مستندهای فاخر و برگزاری دوره های آموزشی پیشرفته و هفته های فیلم با هدف جذب نیرو، آموزش و نقد آثار مستند نقش مؤثری در موفقیت خانه مستند داشته است.

آثار و محصولات خانه مستند در جشنواره های خارجی و داخلی معرفی شده و موفق به کسب جایزه نیز شده اند.

راه اندازی و ذخیره سازی آرشیو موضوعی متنوع، کارآمد و به روز، و بهره گیری از پژوهشگران متخصص و با انگیزه در جهت تولید و تبیین محتوای قوی و کاربردی از دیگر دستاوردهای خانه مستند تا کنون می باشد.

نقاط قوت:

نیروی انسانی جوان، مخلص و با انگیزه، استفاده از برنامه راهبردی مدون سالیانه و بهره گیری از برنامه ریزی مالی و محتوایی مدون همراه با نظارت منظم در راستای بهبود و استفاده از دانش مدیریت و کنترل پروژه ها در فرآیند تولید از مهم ترین نقاط قوت خانه مستند برای پیشرفت در این حوزه و رسیدن به وضعیت مطلوب است.

اهداف:

تولید متون رسانه ای تاثیرگذار برای تبیین و بسط ارزش های انقلاب اسلامی با بهره گیری از سناریوی جامع و متون کاربردی تولید شده در گروه پژوهش خانه که نقش راهبردی و سیاست گذار در تولیدات را دارد و آموزش مستندسازان بر همان مبنای سابق، همچنین تسخیر قالب های رسانه ای دیگر مانند واقع نمایش و تبدیل تولید گلخانه ای آن به چرخه های تولید انبوه اما با کیفیت مطلوب، از اهدافی است که خانه مستند در سال جاری به دنبال تحقق آن است.

بر همین اساس، خانه مستند تولیدات خود را در سال ۹۵ بر محورهای “حماسه و مقاومت” ، “اجتماعی و فرهنگی” ، “سیاسی و اقصادی” و “سرگرمی” دسته بندی کرده و در اولویت قرار داده است.