خانه مستند انقلاب اسلامی، محصول تلاش مستمر و گروهیِ جمعی از جوانان دغدغه مند عرصه فرهنگ و رسانه کشور است که پیشرفت و موفقیت امروز آن، نمایی از برآیند تجربیات، موفقیت ها و شکست های گذشته و تلاش و امید برای آینده است تا بتواند به شکل مستمر و تاثیرگذار در راستای تبیین و بسط ارزش های انقلاب اسلامی گام بردارد.

دستاوردها:

تا کنون بیش از ۶۰۰ مستند کوتاه و بلند و ۵ مجموعه واقع نمایش (Reality Show) در خانه مستند انقلاب اسلامی تولید شده است که در موارد متعدد، مورد توجه مخاطبان و منتقدین قرار گرفته اند.

همچنین برگزاری دوره های آموزشی زودبازده عملی و تئوری مستندسازی و زمینه سازی برای جذب نیروهای مستعد و متعهد جهت تولید مستندهای فاخر و برگزاری دوره های آموزشی پیشرفته و هفته های فیلم با هدف جذب نیرو، آموزش و نقد آثار مستند، نقش مؤثری در موفقیت خانه مستند داشته است.

آثار و محصولات خانه مستند در جشنواره های خارجی و داخلی معرفی شده و موفق به کسب جایزه نیز شده اند.

راه اندازی و ذخیره سازی آرشیو موضوعی متنوع، کارآمد و به روز، و بهره گیری از پژوهشگران متخصص و با انگیزه در جهت تولید و تبیین محتوای قوی و کاربردی، از دیگر دستاوردهای خانه مستند تا کنون می باشد.

نقاط قوت:

نیروی انسانی جوان، مخلص و با انگیزه، استفاده از برنامه راهبردی مدون سالیانه و بهره گیری از برنامه ریزی مالی و محتوایی مدون همراه با نظارت منظم در راستای بهبود و استفاده از دانش مدیریت و کنترل پروژه ها در فرآیند تولید از مهم ترین نقاط قوت خانه مستند برای پیشرفت در این حوزه و رسیدن به وضعیت مطلوب است.

اهداف:

تولید متون رسانه ای تاثیرگذار برای تبیین و بسط ارزش های انقلاب اسلامی با بهره گیری از سناریوی جامع و متون کاربردی تولید شده در گروه پژوهش خانه که نقش راهبردی و سیاست گذار در تولیدات را دارد و آموزش مستندسازان بر همان مبنای سابق، همچنین تسخیر قالب های رسانه ای دیگر مانند واقع نمایش و تبدیل تولید گلخانه ای آن به چرخه های تولید انبوه اما با کیفیت مطلوب، از اهدافی است که خانه مستند در سال جاری به دنبال تحقق آن است.